Stránky dvou psích slečinek, aneb pitbul a maďar v akci

O životě a všelijakých psích lotrovinách

Odkazy

Stránky naší výcvikářky Věrky

Věrka má pejsků opravdu dost! Donedávna cvičila se superšikovnou Agátou - mají např. IPO 3 - a teď vychovává nadějného malého maliňáčka Ayra Destemydo. Ayro je pěkný drak, tak jsem zvědavá, jak se jim bude dařit a doufám, že jim budu jednou moct fandit na nějakých velkých závodech!!!!

Barča, Ajax a Clarisa

Další kamarádi ze cvičáku. Ajax je šikula šikovný, hlavně se mu daří pachové práce, a Clarisa je nadaná všestranně, ale ještě je to mládě mladé a na úspěchy zatím čeká.

Naše fotogalerie

Přehled většiny našich fotek na "Rajčeti".

cvičák Křimice

www.zkokrimice.cz - náš cvičák, kde trávíme strašnou spoustu času, takže jsou naši psi asi cvičení, nebo ne?

Server o dogtrekkingu

http://www.klubagility.cz

www.klubagility.cz jsou oficiální stránky Klubu agility ČR, jehož jsme členy.

Prodejna Dalmatho

www.dalmatho.cz  jsou stánky obchodu se zvířecími potřebami, kde už několik let nakupujeme a kde nám vždycky dobře poradí, cokoli objednají a zařídí. Můžu jen doporučit, lepší opravdu neznám!

http://www.bohemia-jewellery.ic.cz

www.bohemia-jewellery.ic.cz - domovské stránky chovatelské stanice BOHEMIA JEWELLERY, kde najdete mimo jiné rodinu naší Nikity.

Psí útulek

Pokud byste chtěli dát domov opuštěnému pejskovi, určitě se na tyhle stránky podívejte.

Obrana

Obrana

Kukátko

Kukátko

Pitbul "Letící ucho"

Pitbul "Letící ucho"

Nikita

Jaká je Nikita? Nikita se narodila 4. září 2005 a já jsem si ji domů přivezla na konci října 2005. Do té doby jsem bez ní nikdy nebyla déle než maximálně týden o dovolené a to jsem vždycky trpěla a hrozně se mi stýskalo. Nikita je opravdový pitbul - má velké srdce, miluje své páníčky a všechny lidi v jejich okolí, všechno dělá naplno, pokud je zaujatá nějakou činností, nevidí a neslyší nic jiného, takže když běží za míčkem, tak prostě běží za míčkem a že tam někdo stojí - no to už je jeho chyba, že....Když je venku, tak vyžaduje nějakou pořádnou aktivitu, procházet se jenom tak ji moc nebaví - to pak začne hledat, co by se kde dalo ulovit (třeba nějaká ta srnečka), nebo se otráveně plouží, jakoby každý krok byl strašlivá námaha. Poslední dobou se nejvíc vyžívá v aportování (když už se ve 2,5 letech konečně naučila, že je dobrý ten aport přinést), v obranách a samozřejmě v agility - to je ta pravá zábava, protože může skákat, běhat a ještě na konci každého parkuru letět pro aport. Další oblíbenou činností jsou procházky v lese, kde musela být Niki několik let na postroji, protože jinak by se vydala na vlastní pěst ulovit nějaké pěkné zvířátko. Po zkušenosti, kdy se nám ztratila v lese a byla nezvěstná 27 hodin, už jsem to opravdu nechtěla riskovat! Takže při každé procházce v lese jsme v podstatě trénovali na postroji tah (doktrekking), což Niki baví, i když dost často táhne zrovna ve chvílích, kdy se to mně jako psovodovi tak úplně nehodí - třeba při sestupu z příkrého kopce, kde je to samý šutr.....Nakonec jsem se rozhodla situaci vyřešit elektrickým obojkem - a světe div se, stačilo pár impulsů a mám ovladatelného psa, s klidem před zvěří a obojek teď už nosí jen pro jistotu. Doma je Nikča přebornice v ležení v posteli, s hlavou na polštáři samozřejmě. Přezdíváme jí proto "pitbula pelíšková". Celkově je doma hodně klidná, ani jako štěně nic moc nezničila. Od té doby, co máme Marlen, spolu holky doma řádí a perou se úplně nejradši v naší posteli, když se přitom můžou po nás ještě válet, tak tím líp. Nikitka nikdy nebyla moc velký hrdina, odmala se bojí třeba smetáku, i když poslední dobou se nám to i díky Madlence a účasti na spoustě kynologických akcí daří odbourávat. Taky cizí lidi a cizí psi nebyli dlouho moc důvěryhodní, i když jsem se na tom s ní snažila už od štěňátka pracovat. Ale od té doby, co jezdíme na agility závody a co máme doma Marlen, je Nikita výrazně líp socializovaná, takže s cizíma psíkama se chce kamarádit a i cizí lidi už si očichá bez toho, aby na ně nejdřív štěkala a pouštěla hrůzu. Takže jaká že je Nikita? Oddaná, milující, mazlivá, vytrvalá, plná energie (pokud se jí naše momentální činnost zdá dostatečně zábavná), fantický aportér a pracant.....Prostě je to úžasná psí slečna, úžasná osobnost, kterou samozřejmě strašně zbožňuju a na které bych nezměnila ani maličký kousek!

No nejsem krásná?

P1040480.JPG

P1020407.JPG

Co to tam děláte? Můžu taky pomáhat?

 
Stránky dvou psích slečinek, amerického pitbullteriéra Nikity a maďarské ohařky Madlenky, o životě a všelijakých psích lotrovinách