Stránky dvou psích slečinek, aneb pitbul a maďar v akci

O životě a všelijakých psích lotrovinách

Odkazy

Stránky naší výcvikářky Věrky

Věrka má pejsků opravdu dost! Donedávna cvičila se superšikovnou Agátou - mají např. IPO 3 - a teď vychovává nadějného malého maliňáčka Ayra Destemydo. Ayro je pěkný drak, tak jsem zvědavá, jak se jim bude dařit a doufám, že jim budu jednou moct fandit na nějakých velkých závodech!!!!

Barča, Ajax a Clarisa

Další kamarádi ze cvičáku. Ajax je šikula šikovný, hlavně se mu daří pachové práce, a Clarisa je nadaná všestranně, ale ještě je to mládě mladé a na úspěchy zatím čeká.

Naše fotogalerie

Přehled většiny našich fotek na "Rajčeti".

cvičák Křimice

www.zkokrimice.cz - náš cvičák, kde trávíme strašnou spoustu času, takže jsou naši psi asi cvičení, nebo ne?

Server o dogtrekkingu

http://www.klubagility.cz

www.klubagility.cz jsou oficiální stránky Klubu agility ČR, jehož jsme členy.

Prodejna Dalmatho

www.dalmatho.cz  jsou stánky obchodu se zvířecími potřebami, kde už několik let nakupujeme a kde nám vždycky dobře poradí, cokoli objednají a zařídí. Můžu jen doporučit, lepší opravdu neznám!

http://www.bohemia-jewellery.ic.cz

www.bohemia-jewellery.ic.cz - domovské stránky chovatelské stanice BOHEMIA JEWELLERY, kde najdete mimo jiné rodinu naší Nikity.

Psí útulek

Pokud byste chtěli dát domov opuštěnému pejskovi, určitě se na tyhle stránky podívejte.

Obrana

Obrana

Kukátko

Kukátko

Pitbul "Letící ucho"

Pitbul "Letící ucho"

Deníček - Psí kusy

Prodloužený víkend

Na víkend jsme měli naplánované setkání s Madlenky sestřičkou Sindy a dalšími internetovými vizslími kamarády na chatičce v Jeseníkách. Cestou jsme to vzali přes Hradec Králové, nebo spíš přes Dvůr Králové a místní ZOO se safari - pouští tam totiž i pejsky. Na cestu jsme vyrazili v pátek brzy ráno, cestou jsme se sešli ještě s Vráťou, Evčou a jejich maďarkou Anie (http://www.aniezkulivehory.estranky.cz) a frčeli jsme všichni společně. ZOOška ve Dvoře Králové je krásná, strávili jsme tak skoro celý den. Psíčci si to užívali - tolik velkých srneček se jen tak nevidí:-) Zvířata v ZOO z nás měla také zážitek, většina se na naše psí holky přišla podívat co nejblíž. Jediný zádrhel byl v tom, že nám došla baterka ve foťáku...no nic, nějak se to u nás stává tradicí:-) Před pátou hodinou jsme vyráželi na další trasu, směr Vrbno pod Pradědem. Cesta to byla trochu složitá, malinko jsme bloudili, pak nějaké objížďky, no hrůza! Na chatičky nad Vrbnem jsme dorazili už potmě, ale naštěstí v pořádku. Tam už nás vítala Vilma s Jardou a s Amigem (http://www.amigo.websnadno.cz) a Verča s Míšou a Sindy (http://www.sindy1.estranky.cz). Psiska hned začala lítat, všichni se kamarádili se všema, no super. Za chvíli po nás dorazila ještě Andrea s Miou (http://www.mia-vizsla.estranky.cz) a Verunka s Borinkou (http://www.borinaskova.webgarden.cz) a tlupa byla kompletní. Chatička Sokolka nemá elektriku ani vodu (svítili jsme si petrolejkou a pro vodu chodili do blízké studánky), ale zato nás čekal roztopený oheň, vínko a spousta povídání. Psiska zatím lítala ve tmě, občas si nás přišli zkontrolovat a pokračovali dál - trochu jsem se bála, aby Nikita nezmizela v lese, ale byla poslušná a přišla na každé zavolání a držela se pořád v okolí chaty.

Druhý den ráno jsme si konečně mohli pořádně prohlédnout, kde to vlastně jsme a s kým:-) Okolí chaty je nádherné, louky, les, naprostá samota a svoboda - pro psy ideální. Psiska řádila hned od rána, my lidé jsme společně posnídali, pak paničky trochu cvičili - většina lovecký aport, já s holkama spíš poslušnost, no a pak jsme se až do oběda povalovali na sluníčku. K obědu byl pravý tábornický guláš - vařený na ohni v kotlíku, ňamka veliká! Odpoledne jsme se trošku rozdělili - my "Plzeňáci" jsme šli na malou tůru a ostatní se byli koupat a trénovali aport z vody. Naše procházka byla na celé odpoledne, došli jsme na blízky vrch Annenberg se starým kostelem a pak se rozhodli trochu dobrodružně jít lesem a vyškrábat se na mýtinu, kterou jsme viděli na kopci naproti chatě. Nakonec se nám to podařilo a výhled byl nádherný - je tam postavený posed, takže to bylo i s rozhlednou. Večer zase posezení u ohýnku, popíjení a povídání, no a psí rejdy kolem. Nikita si nejlíp rozuměla s Amigem, ale hráli si všichni se všema - hlavně Madlenka otravovala pořád všechny.

V neděli ráno jsme vyrazili všichni společně na houby - sbírali jsme do společného pytle, takže jsme jich měli docela dost. Psi pobíhali kolem, Nikita byla samozřejmě vůdce - rozhodně měla největší rádius, ale vždycky se vrátila zkontrolovat, jestli tam jsem. Schválně jsem na ni nevolala, aby si mě musela hledat sama:-) No a kolem poledne už jsme zase vyráželi na cestu domů, tentokrát radši přes Brno a po dálnici, abychom zas nebloudili. Cesta ubíhala docela v pohodě, až na malý defekt na našem autíčko - najednou nešla řadit pětka, takže z Brna až domů jsme jeli na čtyřku, no ale zvládli jsme to...Holky v autě spaly jak miminka, jen se vždycky na zastávce vyčůraly a zas zalehly. Večer jsme se pak šli ještě podívat na malá Mailátka - no rostou jako z vody, přibírají každý den a mají se krásně k světu.

Víkend byl nádherný, poznali jsme moc příjemné lidičky a snad se podaří brzy naplánovat nějaká další akce s našimi "Brňáky". Sestřička Sindy je až neuvěřitelně podobná Madlence, jen má hnědá očka, takže má trochu jiný výraz, ale podoba je obrovská. Nikitka se taky projevila jako krásně socializovaná pitbula - na nikoho nevrčela, nehlídala naše věci, prostě byla celý víkend naprosto v pohodě. Je vidět, že maďárkové jsou její oblíbená rasa:-) Na fotky se můžete podívat na stránkách ostatních (bez elektriky se blbě nabíjí baterka....) a na naše fotky ze ZOO se můžete podívat na http://nikiamadla.rajce.net/Dvur_Kralove/.

 
Stránky dvou psích slečinek, amerického pitbullteriéra Nikity a maďarské ohařky Madlenky, o životě a všelijakých psích lotrovinách