Stránky dvou psích slečinek, aneb pitbul a maďar v akci

O životě a všelijakých psích lotrovinách

Odkazy

Stránky naší výcvikářky Věrky

Věrka má pejsků opravdu dost! Donedávna cvičila se superšikovnou Agátou - mají např. IPO 3 - a teď vychovává nadějného malého maliňáčka Ayra Destemydo. Ayro je pěkný drak, tak jsem zvědavá, jak se jim bude dařit a doufám, že jim budu jednou moct fandit na nějakých velkých závodech!!!!

Barča, Ajax a Clarisa

Další kamarádi ze cvičáku. Ajax je šikula šikovný, hlavně se mu daří pachové práce, a Clarisa je nadaná všestranně, ale ještě je to mládě mladé a na úspěchy zatím čeká.

Naše fotogalerie

Přehled většiny našich fotek na "Rajčeti".

cvičák Křimice

www.zkokrimice.cz - náš cvičák, kde trávíme strašnou spoustu času, takže jsou naši psi asi cvičení, nebo ne?

Server o dogtrekkingu

http://www.klubagility.cz

www.klubagility.cz jsou oficiální stránky Klubu agility ČR, jehož jsme členy.

Prodejna Dalmatho

www.dalmatho.cz  jsou stánky obchodu se zvířecími potřebami, kde už několik let nakupujeme a kde nám vždycky dobře poradí, cokoli objednají a zařídí. Můžu jen doporučit, lepší opravdu neznám!

http://www.bohemia-jewellery.ic.cz

www.bohemia-jewellery.ic.cz - domovské stránky chovatelské stanice BOHEMIA JEWELLERY, kde najdete mimo jiné rodinu naší Nikity.

Psí útulek

Pokud byste chtěli dát domov opuštěnému pejskovi, určitě se na tyhle stránky podívejte.

Obrana

Obrana

Kukátko

Kukátko

Pitbul "Letící ucho"

Pitbul "Letící ucho"

Deníček - Psí kusy

Mailin velký den

Už včera odpoledne mi Maily páníček Marián volal, že nějak funí a že má o stupeň nižší teplotu, takže už to asi bude....Byla jsem ale v práci, takže jsem se nemohla hned sebrat a přijet. Každopádně Maile v tu chvíli ještě neodešla voda ani se neotevírala, takže jsem se zase uklidnila a řekla mu, ať mi hlásí všechny změny a že kdyžtak hned sedám do auta a jedu. Přípravy trvaly ještě celé odpoledne, takže jsme s holkama stihli i cvičák a já jsem pak musela jen na aerobik (zrovna jsem si domluvila na ten den záskok za jinou cvičitelku, no jako na pytel). Asi v půl sedmý jsem Mářovi volala, co teda a on mi řekl, že už jí odešla voda....Dorazila jsem tam kolem čtvrt na devět, když jsem docvičila, a to už bylo první štěňátko (kluk) na světě - Marián to bravurně zvládal i beze mě, štěndo vytáhl ven (trošku se tam zaseklo) a Maila se projevila jako skvělá matka, sežrala obal i placentu a štěňátko lízáním rozdýchala. Ke struku jsme ho museli přiložit, ale hned pochopilo, o co jde a pilo krásně. Další dvě štěnda se narodila rychle za sebou - kluk a holčička. Maila zase všechno zvládla sama, jen placenty jsem jí už nenechala sežrat, aby pak nezvracela. Ale čtvrté štěndo (zase kluk) trvalo dlouho a dalo jí docela zabrat - šlo totiž nožičkama napřed. Trvalo asi hodinu, než vyšlo ven a museli jsme mu trochu pomoct, ale všechno bylo v pohodě. Všechny štěninky se měli k světu, Maila si je hned osušila a opatrovala a ony hltavě pily. Maile jsme dávali průběžně napít a po čtvrtém štěňátku jsem vzala Mailu ven vyčůrat, což jí evidentně pomohlo, chtělo se jí už opravdu hodně. No a pak následoval ještě poslední kluk, ten šel ven tak hladce, že nás až překvapil. Trochu jsme váhali, jestli už je to všechno - bála jsem se, aby nepřišlo ještě jedno další. Ale Maila se zklidnila, dokonce se i nažrala (z ruky). Tak jsme jí přemístili do pelíšku i s dětičkama a nechali je odpočívat. Mimochodem porod probíhal v posteli - prostě tam bylo víc místa a prvorodička potřebuje pohodlí, no ne?:-) Byla to nádhera, úžasný zážitek! A ty malý potvůrky byly až překvapivě velký! První dva kluci měli kolem 280 g, holčička 218, čtvrtý kluk dokonce přes 300 a čtvrtý zase jen 218. No ale jsou nádherní! Na pár fotek se můžete kouknout na http://nikiamadla.rajce.net/Porod a budou další, to je jasné!

Žádné komentáře
 
Stránky dvou psích slečinek, amerického pitbullteriéra Nikity a maďarské ohařky Madlenky, o životě a všelijakých psích lotrovinách