Stránky dvou psích slečinek, aneb pitbul a maďar v akci

O životě a všelijakých psích lotrovinách

Odkazy

Stránky naší výcvikářky Věrky

Věrka má pejsků opravdu dost! Donedávna cvičila se superšikovnou Agátou - mají např. IPO 3 - a teď vychovává nadějného malého maliňáčka Ayra Destemydo. Ayro je pěkný drak, tak jsem zvědavá, jak se jim bude dařit a doufám, že jim budu jednou moct fandit na nějakých velkých závodech!!!!

Barča, Ajax a Clarisa

Další kamarádi ze cvičáku. Ajax je šikula šikovný, hlavně se mu daří pachové práce, a Clarisa je nadaná všestranně, ale ještě je to mládě mladé a na úspěchy zatím čeká.

Naše fotogalerie

Přehled většiny našich fotek na "Rajčeti".

cvičák Křimice

www.zkokrimice.cz - náš cvičák, kde trávíme strašnou spoustu času, takže jsou naši psi asi cvičení, nebo ne?

Server o dogtrekkingu

http://www.klubagility.cz

www.klubagility.cz jsou oficiální stránky Klubu agility ČR, jehož jsme členy.

Prodejna Dalmatho

www.dalmatho.cz  jsou stánky obchodu se zvířecími potřebami, kde už několik let nakupujeme a kde nám vždycky dobře poradí, cokoli objednají a zařídí. Můžu jen doporučit, lepší opravdu neznám!

http://www.bohemia-jewellery.ic.cz

www.bohemia-jewellery.ic.cz - domovské stránky chovatelské stanice BOHEMIA JEWELLERY, kde najdete mimo jiné rodinu naší Nikity.

Psí útulek

Pokud byste chtěli dát domov opuštěnému pejskovi, určitě se na tyhle stránky podívejte.

Obrana

Obrana

Kukátko

Kukátko

Pitbul "Letící ucho"

Pitbul "Letící ucho"

Deníček - Psí kusy

Čundr

Od čtvrtka do něděle jsme měli náplánovaný čundr, jen naše psí smečka, lesy, louky....a těžké batohy (hlavně ten Petrům, já nesla minimum:-). Původně jsme chtěli jet do Brd a pořádně si to tam prochodit, ale ozvlala se mi Evča od Anie z Kulivé Hory (http://www.aniezkulivehory.estranky.cz), že jedou od pátku do neděle Berounku a jestli bychom se nechtěli přidat - takže jsme vymysleli kompromis - Petr naplánoval trasu po Křivoklátsku a Horní Berounce a v sobotu jsme se měli všichni sejít v Rybárně nad Rakolusky.

Vyrazili jsme ve čtvrtek dopoledne, náš kamarád Marián nás odvezl k hradu Točník, kde nás vyšoupnul z auta, dal nám spoustu rad na cestu a slíbil, že v neděli pro nás zas někam přijede. Vyšplhali jsme se k Točníku - v tom horku to byl opravdu perný začátek. Ale hrad byl opravdová odměna! Na prohlídku nás pustili i s hafíkama, hrad je moc krásný a mají tak i zvířátka - v hradním příkopu medvědy (jeden se zrovna koupal v jezírku) a na nádvoří kohouta a kozu a v jedné věži netopýry. Koza se zrovna krmila Bleskem:-) Z Točníku jsem chtěli ještě na Žebrák, který je o 100 m po svahu níž, ale nějak jsem nenašli vhodný vstup a já jsem se odmítla šplhat po stráni, takže jsem to kvůli mě vzdali a šli dál - směr Skryje. Psiska byla nadšená, jakoby jim vůbec nevadilo to vedro. Cestou bylo naštěstí pár míst, kde se psi ochladili a my s Petrem jsme se celou dobu těšili, až se ve Skryjích vykoupeme v Berounce a dáme si něco chlazeného! První den jsme ušli asi 15 km, což není moc, ale v tom horku a s bagáží nám to dalo docela zabrat a kemp jsme vítali s opravdovou radostí! Hned jsme se osvěžili a bylo nám moc dobře.

Druhý den jsem šli ze Skryjí směr Zvíkovec. Tahle část cesty byla opravdu krásná, přes Zvíkovské jezírko, kde jsem viděli dokonce i ledňáčky, přes nádherně rozkvetlé louky plné motýlů, kolem potůčků - no nádhera. Psy byli naprosto šťastní, rochnili se v každé vodě, Madla brala do tlamky všechno kolem a celkově si to užívaly. Nikitka šla dokonce na volno a žádné větší zdrhnutí se nekonalo. Do Zvíkovce jsme dorazili docela brzo odpoledne a zase jsme se těšili na koupání - no a v kempu na nás čekalo obrovské překvapení - Barča s maďarkami Agátou a Amy! Byli se tam náhodou vykoupat a všichni jsme z toho setkání měli ohromnou radost - fotek teda bohužel moc není, ono fotit zrzavé šmouhy jde těžko:-) V tomhle kempu bylo vůbec dost psů, jedna pitbulka, nějaká jorkšír, místní tam měli knírače a border collii - ta se moc líbila Madlence, vyváděli tam spolu opravdu psí kusy. My lidi jsme si dali pěkně klobásku a psíčci zase granulky - po cestě jim chutnalo opravdu hodně!

Třetí den ráno pršelo, takže jsme se trochu rozlínili ve stanu a vyráželi na cestu asi kolem desáté. Ještě chvíli padal drobný deštíček, ale bylo to příjemné, po tom vedru v předchozích dnech. Na začátku jsem museli vyšlapat pěkný krpál a chtěli jsme se odměnit v hodpodě - no ale na první jsme narazili asi až po sedmi kilometrech....to byla žíža! Šli jsem ze Zvíkovce směr Rybárna, kde nás měla potkat Evča s Vráťou a Anie. Cestou Nikita vyhnala nádherný pár srnčí zvěře (hodně blizoučko, trochu jsem se bála, že bude srnčí gulášek, ale naštěstí byli do stráně rychlejší) a pak jsme míjeli statek Hamouz, kde chovají v oborách daňky - nádhera! Sice jsem je neviděli úplně zblízka, protože psi je trochu plašili, ale byla to krása. Došli jsem až do Bujesil, kam vedla turistická značka a pak jsme museli trošku hnedat - z naší strany řeky tam totiž nebyla žádná cesta ani most - no ale trochu kros kopřivama, přebrodit Berounku a jsem tam. Usadili jsme se v hospůdce Na Rybárně, dali si studené pití, nějaké ňamky a užívali si, že už dneska dál nemusíme. I holky odpočívaly docela rády na rozložené karimatce - že by je to ťapání taky unavilo? Asi kolem šesté hodiny najednou vidím, že u břehu přistála loď a vystupuje z ní maďarák - tak běžím, že už to je Anie, no ale ne! Byla to Ajsha s Julčou (www.lasiczka.cz)! To bylo další překvápko. Sice jsem věděla, že jedou taky Berounku, ale myslela jsem si, že se nemůžeme potkat - a potkali. Evča s Vráťou a Anie dorazili až kolem deváté, už jsem si myslela, že snad zakempovali někde jinde, ale nakonec jsme se tak srazili všichni. Psiska si užívala ostošet, Nikita sice nejdřív hlídala stan i stůl v hospodě, ale pak pochopila, že je to blbost a začala si hrát. Hlavně Ajsha se jí moc líbila, řádily tam spolu neúnavně. Spát jsme šli někdy před půlnocí, protože ráno nás čekala brzká vstávačka a cesta do Liblína na taxi - Marián:-) Psiska byla tak unavená, že zalehla a v tu ránu spala - bez obvyklého přemísťování celou noc a roztahování se po stanu. Když přicházeli do stanů ostatní, tak holky blafaly a hlídaly - dokonce i Madlenka, ale pak se uklidnily a spaly opravdu až do rána.

V neděli jsem vstávali kolem šesté, potichoučku zabalili věci a vydali se hledat cestu do Liblína. Nikuša šla nejdřív na volno, ale když při první příležitosti zmizela v lese, už jsem jí raši uvázala a udělala jsem dobře - na loukách a polích jsme viděli spoustu zvěřě, krásné srnčí kusy a jednoho zajíce. Madlenka lítala po stopách jak divá, dokonce vystavila myš:-). Niki se na vodítku trochu rozčilovala, ale pak se smířila s tím, že jí na ty krásné srnečky opravdu nepustím. Ta raní cesta byla opravdu krásná, nikde nikdo, jen my a ta pasoucí se zvěř, svítilo sluníčko, všude ještě rosa, no krása! Do Liblína jsem dorazili asi v půl devátě a Marián nás akorát odchytil na cestě, takže logisticky to bylo naprosto dokonalé.

Po příjezdu domů se holky uložily na gauč a kromě krmení a krátké procházky na čůrání tam vydržely až do večera, kdy se přesunuly k nám do postele a pak na svůj pelíšek. Trošku se nám kočičky asi unavily, ale vypadaly naprosto spokojeně a snad si to užily stejně jako my s Petrem. Na naše fotky se můžete kouknout na http://nikiamadla.rajce.idnes.cz/Cundr/.

 
Stránky dvou psích slečinek, amerického pitbullteriéra Nikity a maďarské ohařky Madlenky, o životě a všelijakých psích lotrovinách